Hamas: Mayıs ayında 4 Filistinli şehit, yüzlercesi yaralı ve 327'si kaçırıldı

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) mayıs ayı raporuna göre, Siyonist işgal rejimi, 4 Filistinli genci şehit etti, 104'ünü yaraladı ve 327 kişiyi de kaçırdı.

Hamas: Mayıs ayında 4 Filistinli şehit, yüzlercesi yaralı ve 327'si kaçırıldı
06 Haz 2020 23:36:35

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal rejiminin işlediği suçlarla ilgili hazırlanan aylık rapor verilerini açıkladı.

Rapora göre, Siyonist işgalcilerin saldırı ve baskınlarından en çok Kudüs şehri etkilendi.

Raporda, Coronavirus nedeniyle 69 gün kapalı kalmasının ardından kapılarını açan Mescid-i Aksa, üst üste işgal güçleri ve himayesindeki Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına maruz kaldı.

Siyonist işgal rejiminin, Aksa'nın eski İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'ye çeşitli nedenlerle Aksa'ya giriş yasağı cezasını vermesi de raporda yer aldı.

Siyonist işgalcilerin, Filistinlilere yönelik işlediği suçların artış gösterdiği belirtilen raporda, "İşgal güçleri, Filistinlilerin bir bölgeden başka bölgeye gidiş gelişlerini engelleyen 338 bariyer kurarken, Filistinlilere ait 9 evi yıkmasının yanısıra 10'larca ev sahibine de yıkım ihtarnameleri gönderdi." denildi.

Siyonist işgal rejiminin, mayıs ayında 123 Filistinli vatandaşın evine baskın düzenlediği dile getirilen raporda, Siyonist işgalciler ve Yahudi yerleşimciler tarafından gerçekleştirilen ateşli saldırıların sayısı 98'e ve sadece Yahudi yerleşimciler tarafından gerçekleştirilen saldırıların sayısı ise 47'ye ulaştı.

Öte yandan raporda, 200'ü mayıs ayında, 77'si nisan ayında inşa edilen ticari mağazalar, tarım tesisleri, kışlalar vb. dâhil olmak üzere 277 iş yerini yıktı.

Yine rapora göre, Kudüs, el-Halil ve Kalkilya bölgeleri sırasıyla Siyonist İsrail'in yasal olmayan suçlarına en fazla maruz kalan bölgeler.0 Yorum

Yorum Yaz