Hasan Nasrallah'tan Cemal Kaşıkçı ve Yemen açıklaması

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Suudi Arabistan'ın Yemen'de gerçekleştirdiği katliamlara ve Cemal Kaşıkçı olayına dair açıklamada bulundu.

Hasan Nasrallah'tan Cemal Kaşıkçı ve Yemen açıklaması
12 Kas 2018 11:52:21

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlenen törene video aracılığıyla katılarak açıklamalarda bulundu.

Siyonist İsrail Rejimi ile ilişkilerini normalleştirme doğrultsusunda adım atan bazı İslam ülkelerine tepki gösteren Nasrallah, “Bu duruma karşı çıkmak için tüm milletlere çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Suriye'de yaşanan savaşa ilişkin de konuşan Nasrallah, "Suriye direnmeseydi bugün Netanyahu ve başkalarının Şam’a ayak basmalarına tanık olacaktık" açıklamasında bulundu.

"SUUDİ ARABİSTAN, BAE VE ABD YENİLGİYE UĞRADI"

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, konuşmasında Suudi Arabistan'ın Yemen'de gerçekleştirdiği katliamlara ilişkin de açıklamada bulundu.

Suudi Arabistan tarafından öldürülen gazeteci yazar Cemal Kaşıkçı'nın vahşi bir şekilde öldürülmesi karşısında dünyanın şaşkınlık yaşadığını söyleyen Nasrallah, Suudi Arabistan'ın Yemen'de gerçekleştirdiği katliamlara dikkat çekerek bu durumun şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Yemen'deki gelişmeleri değerlendiren Nasrallah, Yemen halkının direnişi sayesinde Suudi Arabistan, BAE ve ABD ittifakının Yemen savaşında yenilgiye uğradığını söyledi.0 Yorum

Yorum Yaz