İmza kampanyası: “Cezaevindeki anneler ev hapsine alınsın, çocuklar evde büyüsün.”

Cezaevinde bulunan 800 çocuk ve annesi için 3 yıldır yapılan ‘adalet ve tahliye’ çağrıları karşılık bulmayınca imza kampanyası başlatıldı

İmza kampanyası: “Cezaevindeki anneler ev hapsine alınsın, çocuklar evde büyüsün.”
10 Ağu 2019 22:36:11

Cezaevinde bulunan 800 çocuk ve annesi için 3 yıldır yapılan ‘adalet ve tahliye’ çağrıları karşılık bulmayınca yeni bir kampanya başlatıldı. change.org sitesi üzerinden başlatılan imza kampanyasında, “Cezaevindeki anneler elektronik kelepçe ile ev hapsine alınsın, çocuklar evde büyüsün.” çağrısı yapıldı.

Adalet Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bu konuda ortak çalışma yapabileceği belirtilen çağrıda şu ifadelere yer verildi:

“800 anne, cezaevinde 0-6 yaş arasındaki çocuğuyla birlikte kalıyor. 600 annenin çocuğu 3 yaşın altında. Çoğunluğu OHAL kapsamındaki işlemler nedeniyle cezaevinde olan bu çocuklarımızın, belleklerinin en saf olduğu, ömür boyu iz kalacağı bir zaman diliminde bir gün bile cezaevinde kalmaması lazım.

Adına “Ev Tipi” de dense sonuçta orası cezaevi. Bu konuda Adalet Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ortak çalışma yürütebilir. Ufak bir düzenleme ile bu anneler elektronik kelepçe ile ev hapsine alınabilir.  “Uçurtmaları vurmasınlar” !”

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu‏’nun söz konusu kampanyayı bugün sosyal medya hesabından paylaşması üzerine imzacıların sayısı hızla artmaya başladı.  

Ömer Faruk Gergerlioğlu
@gergerliogluof

Cezaevindeki anneler elektronik kelepçe ile ev hapsine alınsın, çocuklar evde büyüsün @adalet_bakanlik - Kampanyaya imza ver! http://chng.it/5JCHFrZv  @ChangeTR aracılığıyla

Kampanyayı İmzala

Cezaevindeki anneler elektronik kelepçe ile ev hapsine alınsın, çocuklar evde büyüsün.

change.org
1.049 10:19 - 10 Ağu 2019 Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

769 kişi bunun hakkında konuşuyor


0 Yorum

Yorum Yaz