İşgal rejimi zindanlarında tutulan üç esir açlık grevine devam ediyor

İşgal İsrail rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin açlık grevine devam ettiği bildirildi.

İşgal rejimi zindanlarında tutulan üç esir açlık grevine devam ediyor
11 Kas 2019 11:27:57

İşgalci İsrail rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerden üçü uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırı bir şekilde keyfi olarak uygulanan idari hapis cezalarını protesto için başlattıkları açlık grevi eylemlerini sürdürüyor.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Kudüs’ün Ebu Dis beldesi sakinlerinden esir İsmail Ali, idari hapis cezasını protesto için 111 gün önce başladığı açlık grevine devam ediyor.

Kaynaklar, açlık grevindeki diğer iki esirden Ahmed Zehran’ın 51 gündür ve Mus’an El-Hindi’nin 49 gündür açlık grevinde olduğunu bildirdi.

İşgal güçlerinin uyguladığı tüm baskılara ve kasıtlı tıbbi ihmal politikasına rağmen esirlerin iradelerini kıramadığı ve açlık grevine son vermelerini başaramadığı belirtildi.

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, esir İsmail Ali’nin sağlık durumunun iyice kötüleştiğini, aşırı bitkinlik ve görme bozukluğu çektiğini, açlık grevi sebebiyle 20 kilo verdiğini ve ancak tekerlekli sandalyeyle hareket edebildiğini açıkladı.

Esir İsmail Ali’nin hayati öneme sahip azalarının çalışmasının tuz ve sıvı eksikliği sebebiyle her an durabileceğini kaydeden Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, esir Zehran ve esir El-Hindi’nin de bünyelerinin iyice zayıfladığını, Er-Ramle Cezaevi’nde tutulan esirlerin sağlık kontrolünden geçmeyi reddettiklerini bildirdi.0 Yorum

Yorum Yaz