İşgalci İsrail güçleri El-Arakib köyünü 167’nci kez yıktı

En-Nakab bölgesindeki köye baskın düzenleyen işgalci İsrail güçlerinin El-Arakib köyünü 167’nci kez yıktığı bildirildi.

İşgalci İsrail güçleri El-Arakib köyünü 167’nci kez yıktı
07 Kas 2019 16:47:48

İşgal güçleri, işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde yer alan En-Nakab bölgesindeki El-Arakib köyünü dün 167’nci kez yıktı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre yerel kaynaklar, işgalci İsrail güçlerinin köye baskın düzenlediğini ve köydeki çadırları yıktığını, işgal yönetiminin yasal yerleşim alanı kabul etmediği köyün en son 31 Ekim’de yıkıldığını bildirdi.

İşgal yönetimi El-Arakib köyündeki evleri sürekli yıkarak köy halkını bıktırmayı ve göçe zorlamayı, el koyacağı köy arazilerini Yahudi yerleşimi projelerinde kullanmayı hedefliyor.

El-Arakib köyü sakinleriyse işgal güçlerince yıkılan evlerini her defasında yeniden inşa ederek topraklarını asla terketmeyeceklerini söylüyor.

İşgal güçleri tarihi Filistin topraklarının yaklaşık yarısını teşkil eden En-Nakab bölgesini 1949’da işgal etti.

El-Arakib köyünün işgal rejiminin En-Nakab bölgesinde meşru yerleşim alanı kabul etmediği ve her türlü hizmetten mahrum bıraktığı 45 köyden biri olduğu kaydedildi.

İşgal güçlerinin köyün ileri gelen ismi Şeyh Sayyah Et-Turi başta olmak üzere köy sakinlerine de baskı yaptığı ifade edildi.0 Yorum

Yorum Yaz