İşgalci İsrail’in saldırdığı Filistin’de 244 milyon dolar maddi hasar!

Filistin yönetimi, işgalci İsrail'in saldırıları sonucunda ülkenin 244 milyon dolar maddi hasara uğradığını duyurdu.

İşgalci İsrail’in saldırdığı Filistin’de 244 milyon dolar maddi hasar!
18 Mayıs 2021 18:55:58

Filistin Enformasyon Ofisi, İşgalci İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıları toplam zararın 244 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Ofis, İşgalci İsrail uçak, topçu ve savaş gemileri ile Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerindeki sivillerin kaldığı mahalleleri, yolları, elektrik ve su tesisatları olmak üzere bin 615’ten fazla saldırı ile hedef aldığının altını çizdi.

Ofis, İşgalci İsrail'in saldırılarında sadece sivillerin kaldığı evler değil, aynı zamanda 33 medya merkezi, yüzlerce kurum ve dernek olmak üzere 73 hükümet binasının hedef alınarak kullanılmaz hale getirildiğini belirtti.

SON 24 SAAT İÇİNDE 4 CAMİYE SALDIRI

Gazze Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığının yaptığı açıklamada, son 24 saatte İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırıların sonucu Gazze kentinin farklı mahallelerde bulunan 4 camide büyük zarar gördüğünü ve Bakanlığa ait 16 daireyi kapsayan bir binanın imha edildiğini duyurdu. Bakanlık, etkilenen 5 bin 600’den fazla kişiye, maddi yardımda bulunulduğunu açıkladı.0 Yorum

Yorum Yaz