Kur'an kursunu böyle yıktılar!

İstanbul Kağıthane'de Sadabat Derneği tarafından Kur-an Kursu olarak kullanılan bina, gece yarısı boşaltılarak yıkıldı. Binadakilerin beyanına göre yıkım öncesi herhangi bir bilgilendirme ise yapılmadı.

Kur'an kursunu böyle yıktılar!
31 Eki 2019 12:23:45

İstanbul Kağıthane'de gece saat 04.00 sularında yaşanan olay herkesi dehşete düşürdü. Belediyenin yıkım ekipleri Sadabat Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği tarafından kullanılan 4 katlı binayı yıkmak istedi. Bina sakinleri yıkıma direnince, bina sakinlerinin ve önünde bulunan vatandaşların biber gazı sıkılarak dağıtıldığı görüldü.

Binada ikamet eden 59 üniversite öğrencisi ve ailelerin apar topar çıkarılması sonrası kepçeler eşliğinde gerçekleştirilen yıkım esnasından kamera kayıtlarına geçen görüntülerde bina sakinlerinin tekbir getirerek yıkımı protesto ettiği görülüyor.

Binayı kullanan öğrenciler ise yıkımın önceden taraflarına iletilmediği, AKP'li belediyenin gece baskın yapar gibi geldiklerini ve birden binayı boşaltmaya zorlandıklarını anlatıyor.

Sadabat Derneği ise konu ile alakalı yayımladığı basın bildirisinde, müesseselerinin bu şekilde yıkılmasının vebalini Allah'a havale ettiklerini, taraflarına hiçbir bilgilendirme yapılmadan hukuksuz bir şekilde yıkımla karşı karşıya kaldıklarını, 59 üniversite öğrencisi, 12 personel ve 7 ailenin eşyalarını dahi toparlayamayarak mağdur edildiğini yazdı.

Binalarının eski ve yıpranmış olması iddiasıyla yıkımla karşı karşıya kaldığını belirten dernek, bu durumun gerçeği yansıtmadığını ve binalarının sağlam raporu olduğunu açıkladı.0 Yorum

Yorum Yaz