İşte Kayseri'deki 4.9'luk depremin yarattığı hasar!

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde saat 02.28'te deprem meydana geldi. Kırşehir, Aksaray, Sivas gibi çevre il ve ilçelerde de hissedilen depremin merkez üssü Sarıoğlan ilçesinde bazı ev ve ahır gibi yapılarda küçük çapta hasar meydana geldi.

İşte Kayseri'deki 4.9'luk depremin yarattığı hasar!
18 Oca 2022 08:45:50

Sarıoğlan ilçesinin Palas Mahallesinde Hacı Alpaslan’a ait içerisinde 10 büyükbaş hayvanın bulunduğu ahırın bir bölümü çöktü. Depremi şiddetli hissettiklerini belirten Hacı Alpaslan, “Ahırda 10 büyükbaş hayvan var. Hasar nedeniyle içeriye girmeye korkuyoruz. Sabah itfaiye erleri bakacak. Depremi çok kötü hissettik” dedi.

Palas Mahallesi'nde yine bazı evlerin girişlerinde ve odalarda hasar meydana geldi. Bir evin oturma odasında duvardan kopan sıva parçaları nedeniyle hasar oluştu. Bir başka evin eşyaları ise deprem sırasında yere düştü. Ekipler ev ve ahırlarda incelemelerde bulundu.

Evinde ve ahırında hasar meydana gelen Ali Akbulut, "Biz yatıyorduk. Gürültüyle uyandık. Deprem sonrası dışarı kaçtık. Evimizde hasar var. Çok şükür herhangi bir yaralı yok" dedi.

Depremin büyüklüğünü AFAD 4,9, Kandilli Rasathanesi ise 5,1 olarak açıklamıştı. 

Etiketler:   Kayseri Deprem


0 Yorum

Yorum Yaz