"katil İsrail Kudüs'e 5250 yeni Yahudi yerleşim birimi inşa edecek"

Son dönemde İsrail'in Kudüs'ü Yahudileştirmek ve bölgedeki Filistinlileri evlerinden çıkarmak için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdığı göze çarpıyor.

"katil İsrail Kudüs'e 5250 yeni Yahudi yerleşim birimi inşa edecek"
06 Şub 2022 18:38:34

İsrail'in işgal altındaki Kudüs'e binlerce yeni yerleşim birimi inşa etme planlarını hayata geçirmek için hazırlıklarını sürdürdüğü belirtildi.

İsrailli haber kaynaklarının, İsrail İnşa ve İskan Bakanlığı'na dayandırdığı habere göre İsrail yönetimi 5250 yeni yerleşim birimi inşa edilmesi planlarının onaylanmasını kesinleştirdi. Bu dairelerin 5 ile 12 kat arasında değişen apartmanlar halinde inşa edileceği kaydedildi.

Bakanlığın açıklamasına göre proje 300 odalı otel inşaatını ve birtakım iş yerlerini de kapsayacak. Projeye göre 840 dönümlük alanı kapsayacak yeni bir yerleşim alanı oluşturulacak.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, geçtiğimiz salı günü İsrail'in Kudüs'teki Mali Komitesi, Kudüs'ün güneyinde El-Velice ve Hayvanat Bahçesi arasında Sataf köyüne kadar uzanan alanda yapılacak inşaatla ilgili alternatif bir proje hazırlanması için 800 bin şekel tahsis edilmesini onaylamıştı.

Son dönemde İsrail'in Kudüs'ü Yahudileştirmek ve bölgedeki Filistinlileri evlerinden çıkarmak için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdığı göze çarpıyor.0 Yorum

Yorum Yaz