KHK ile ihraç edildi, beyin kanamasından öldü, OHAL Komisyonu işe iade etti

Diyarbakır Kadın Doğum Hastahanesi’nde memur olarak çalışırken 2016 yılında KHK ile ihraç edilen, hastalandıktan sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle açılan kampanya ile tedavi edildiği sırada yaşamını yitiren Mücahit Karataş’ın OHAL Komisyonu’na yaptığı başvuruda dün sonuç çıktı. 18 Eylül 2017’de ölen Karataş’ın başvurusunun kabul edildiği ve işine iade kararı verildiği öğrenildi.

KHK ile ihraç edildi, beyin kanamasından öldü, OHAL Komisyonu işe iade etti
15 Kas 2019 20:35:46

Diyarbakır Kadın Doğum Hastahanesi’nde memur olarak çalışan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi Mücahit Karataş, 675 numaralı Kanun Hükmünde Kararname ile 29 Ekim 2016 tarihinde ihraç edildi. Üç çocuk babası olan ve beynindeki ur nedeniyle rahatsızlığı bulunan Karataş’ın hastalığı ilerlerken, arkadaşları kampanya düzenleyerek ameliyat olmasını sağladı. Ancak Karataş, 18 Eylül 2017 tarihinde beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. 

Cenazesi Silvanlılar Derneği’nin ayarladığı bir otobüs ile Diyarbakır’a getirilip defnedilen Mücahit Karataş’ın işe iadesi ile ilgili başvurduğu OHAL Komisyonu’nda dün karar çıktı ve işe iade edildiği belirtildi.


Kaynak: medyascopeEtiketler:   KHK OHAL


0 Yorum

Yorum Yaz