Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Daha başlangıç!

“Elektrik faturamı ödemeyeceğim” diyerek yeni bir çıkış CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elektrik faturalarıyla ilgili açıklamalarına yanıt verdi...

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Daha başlangıç!
16 Şub 2022 22:34:15
Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elektrik faturalarında yeni düzenlemelerin yapılacağını belirtmişti.

Cumhurbaşkanı açıklamasında “210 kilovata kadar ki düşük tarife ve 210 kilovatsaatin üzerindeki yüksek tarife rakamları ilgili kurumlarımız tarafından vatandaşlarımız lehine yeniden değerlendirilecektir. Ticari işletmelerimiz için de küçük esnaf ve sanatkarı koruyacak şekilde benzer bir kademelendirme yapılacaktır. Sivil toplum kuruluşlarının elektrik aboneliği de ticarethane statüsünden konut statüsüne dönüştürülecektir. Cemevler’nin de elektrik kullanımı tarifesi ticarethane statüsünden konut tarifesine çevrilecek” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU: BU DAHA BAŞLANGICI…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklaması sonrası “elektrik faturamı ödemeyeceğim” diyerek yeni bir çıkış CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medyadan paylaşımda yanıt verdi. 

Halkın beklentilerinin boşa çıktığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Günlerdir bile isteye, göz göre göre beklentiye sokulan milletimiz, bir kez daha elektrik faturalarında yüz üstü bırakılmıştır. Milletimize söz verdim; bu mücadelemin sonu değil, daha başlangıcı!” ifadelerini kullandı.0 Yorum

Yorum Yaz