• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Kocaeli'de Furkan Gönüllülerinin Sohbetine Skandal Baskın! Polis, Arama Kararı Olmadan Zorla Girmek İstedi!

Kocaeli'de Furkan Gönüllülerinin Sohbetine Skandal Baskın! Polis, Arama Kararı Olmadan Zorla Girmek İstedi!

Kocaeli'de sohbet için bir araya gelen Furkan Gönüllülerinin evine zorla girmek isteyen polisler, hukuka aykırı arama gerçekleştirmek istedi! Gönüllülerin, arama kararını görmeden içeriye almayacaklarını söylemeleri üzerine ekipler, savcılıktan karar çıkartıp içeri girdi.

Kocaeli'de Furkan Gönüllülerinin Sohbetine Skandal Baskın! Polis, Arama Kararı Olmadan Zorla Girmek İstedi!
03 Ara 2021 00:21:15

Kocaeli'de İslami sohbet için bir araya gelen Furkan Vakfı Gönüllülerinin evine zorla girmek isteyen sivil polis ekipleri, savcı talimatıyla geldiklerini öne sürerek arama yapmak istedi.

Gönüllüler, "Binaya çok sayıda sakallı adamların girdiği" yönünde ihbar aldıklarını söyleyerek arama yapmak isteyen polislere, savcılık kararı olmadan içerinin aranmasına müsade etmeyeckelerini belirtti. Yapılan tartışmalar esnasında polislerin, kanuna aykırı davranmadıklarını ve evi arama yetkilerinin olduğunu söylemeleri dikkat çekti.

Israrlar üzerine avukatlarını arayan gönüllüler, emniyetin böyle bir hakka sahip olmadığı yineledi. Uzun süre diretmelerine rağmen içeriye giremeyen ekipler, savcılıktan karar çıkarttırıp içeri girdi.0 Yorum

Yorum Yaz