Koronavirüs Tedbirleri Ölümüne Yol Açtı!

Filipinler'de koronavirüs tedbirleri gereğince getirilen ulaşım yasağı, yol üstünde günlerce bekleyen kadının ölümüne neden oldu.

Koronavirüs Tedbirleri Ölümüne Yol Açtı!
13 Haz 2020 11:33:33

Filipinler’de koronavirüs tecridi sırasında bir kadının otobüsle evine gitmeye çalışırken hayatını kaybetmesinin ardından pek çok kişi sosyal medyada hükümetin koronavirüs politikalarını eleştirdi. Hükümet mahsur kalmış işçilere pandemi sırasında nasıl davranılması gerektiği konusunu değerlendirmeye aldı.

33 yaşındaki Michelle Silvertino, işlek bir otoyoldaki üstgeçitte 5 Haziran'da baygın biçimde bulundu.


CNN International'ın haberine göre, 4 çocuk annesi Silvertino, Camarines Sur bölgesinin Calabanga kentindeki evine gitmek için otobüsü yakalamaya çalışıyordu. Fakat Covid-19’un yayılmasının önlenmesi için alınan tedbirler nedeniyle herhangi bir toplu taşıma aracı çalışmıyordu.

Silvertino, bir araç bulabilme umuduyla Quezon’dan Pasay’a doğru yürüdü. Fakat bu nafileydi ve daha sonra bulunduğu üstgeçitte günlerce durmak zorunda kaldı. Hastaneye kaldırılan Silvertino’nun hayatını kaybettiği aktarıldı.

Silvertino gibi evine dönemeyen yüzlerce işçi uçuşlarının iptal edilmesinin ardından Manila’nın yakınındaki havaalanının yakınındaki yolda kamp kurdu.

İşçilerin talebi ve sosyal medya kullanıcılarının tepkisinin ardından, hükümet işçilerin evlerine geri dönmesine yardım edeceğini açıkladı.0 Yorum

Yorum Yaz