Kudüs'ün Şeyh Cerrah mahallesinde Filistinliler ile katil İsrail güçleri arasında çatışma

Katil İsrail güçlerinin, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ni hedef alan baskınlarına karşı çıkan çatışmalarda en az 14 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Kudüs'ün Şeyh Cerrah mahallesinde Filistinliler ile katil İsrail güçleri arasında çatışma
14 Şub 2022 15:22:48

İsrail güçlerinin, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ni hedef alan baskınlarına karşı dün akşam saatlerinden itibaren çıkan çatışmalarda en az 14 Filistinlinin yaralandığı haber verildi. 

Filistin Kızılay Teşkilatı dün gece yarısı yaptığı açıklamada ekiplerinin, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ne İsrail güçlerinin baskınları sonucu çıkan çatışmalarda yaralanan 14 kişiye müdahale ettiklerini duyurdu. 

Açıklamada yaralananlardan 6'sının doğrudan saldırıya maruz kaldığı ve bunlardan 4'ünün başından yaralandığı, bir kişinin ses bombalarının şarapnel parçalarıyla başından yaralandığı, bir kişinin derisinde çizikler olduğu; 4 kişinin gerçek mermilerle yaralandığı, 1 çocuğun ses bombalarıyla yaralandığı, 3 kişinin de biber gazından etkilendiği belirtildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığı habere göre, İsrail güçleri tahliye edilmesi istenen ve Salim ailesine ait olan evde nöbet bekleyen Filistinli vatandaşları güç kullanarak çıkardı. 

İsrail güçleri dün akşam saatlerinden itibaren Şeyh Cerrah Mahallesi'ne çıkan yolları kapatmış ve Salim ailesinin evini kuşatmaya almıştı.

Mahalle ahalisinin evin gasp edilmesine direnmesi üzerine askerlerin direnenleri darp ederek, üzerlerine ses ve gaz bombaları atarak saldırdığı belirtildi.

Mahallenin ahalisi İsrail güçlerinin ve onlara destek veren Yahudi yerleşimcilerin evlerini gasp çalışmalarına karşı direnişini sürdürüyor.0 Yorum

Yorum Yaz