Meteoroloji’den yağmur ve kar uyarısı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre yurdun batı kesimlerinde çok kuvvetli sağanak yağış beklenirken doğu illeri için de kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji’den yağmur ve kar uyarısı
30 Kas 2019 09:34:21

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 30 Kasım hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre öğle saatleri itibariyle İstanbul'da çok kuvvetli sağanak yağış beklenirken yurdun doğu kesimleri için de kar yağışı uyarısında bulunuldu. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul'a yağmur ne zaman yağacak? İşte, 30 Kasım hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz,Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Muğla, Antalya ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Marmara ve Akdeniz'de yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Gümüşhane, Bayburt ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; öğle saatlerinden sonra, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Hatay, K. Maraş, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; öğle saatlerinden sonra, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Osmaniye, Hatay, K. Maraş, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olacağı yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


İSTANBUL °C, 19°C

Bugün öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.


İZMİR °C, 20°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı


ANKARA °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu0 Yorum

Yorum Yaz