Mısır'dan İslami Cihad'a Kahire izni

Gazze'deki İslami Cihad Hareketi'nin Mısır'da toplantı yapması için Kahire yönetiminden izin çıktı.

Mısır'dan İslami Cihad'a Kahire izni
03 Ara 2019 18:29:22

Mısır, ilk kez İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi'nin Mısır'da toplantı yapmasına izin verdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre İslami Cihad Genel Sekreteri Ziyad En-Nahhale'nin Kahire'de İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye'yle bir araya geleceği ifade edildi.

İslami Cihad Hareketi'nden bir yetkili, Quds Press Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Mısır'ın ilk kez İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi'nin topraklarında toplanmasına izin verdiğini söyledi.

HANİYE'YE DE İZİN VERİLMİŞTİ

Yaklaşık 3 senedir Gazze Şeridi'ni terk etmesine izin verilmeyen Haniye'ye de Gazze'dne çıkması için dün Mısır yönetimi tarafındna izin verilmişti.

FİLİSTİNLİ İSİMLER KAHİRE'DE TOPLANACAK

Yetkili, hareketin toplantısının Filistin dahilindeki ve haricindeki liderlerinin Kahire'ye ulaşmalarının ardından başlayacağını açıkladı.

TOPLANTI BU AKŞAM

İslami Cihad yetkilisi, İsmail Heniyye ve Ziyad En-Nahhale başkanlığındaki Hamas ve İslami Cihad heyetlerinin bu akşam (3 Aralık Salı) Kahire'de bir araya gelerek kapsamlı bir görüşme yapacağını ve görüşmede birçok konunun ele alınacağını bildirdi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki Hamas heyeti Mısırlı yetkililerle görüşmelerde bulunmak üzere dün akşam Kahire'ye gitti.

0 Yorum

Yorum Yaz