Mustafa Yeneroğlu AK Parti'den istifa etti

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, önce Merkez Karar Yürütme Kurulu'ndan (MKYK) daha sonra ise Cumhurbaşkanı Etdoğan'ın isteği üzerine partiden istifa etti.

Mustafa Yeneroğlu AK Parti'den istifa etti
30 Eki 2019 16:43:05

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, önce AK Parti MKYK'dan daha sonra da partiden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği ile istifa etti.

Mustafa Yeneroğlu istifası ile ilgili şu açıklamayı yaptı.

"MKYK üyeliğine seçildim. O süreçte de Türkiye'nin önünde olan ve Türkiye'nin itibarını zedeleyen insan hakları ihlallerinin kaldırılması noktasında hem partinin yetkili organlarında hem de kamuoyunda eleştirilerimi paylaştım. Son iki MKYK toplantısında bu rahatsızlıklarımın karşılık bulmadığına dair bir ümit taşıyamadığım için de katılmadım. 28 Ekim 2019 tarihinde de artık bu süreci çok daha fazla sürdürmek hem makama karşı saygısızlık olur. Konuşmadığım takdirde ideallerime saygısızlık olarak nitelendireceğim noktada MKYK'dan istifa ettiğimi cumhurbaşkanımıza ilettim. Genel sekreterle yaptığım konuşmada AK Parti'nin kuruluş felsefesine dönmesi gerektiğini söyledim. Genel sekreterimiz bu görüşlerimi dinledi. Cumhurbaşkanımızın AK Parti'den istifa etmem noktasında kanaat bildirdiğini ifade etti."0 Yorum

Yorum Yaz