Para cezaları sevgi seline engel olamadı

Adliye çevresinde Alparslan Hocaya destek olmak için toplanan yüzlerce kişi yoğun polis baskısı ve para cezası ile karşılaştı. Tüm bunlara rağmen devam eden gönüllüler yerlerinden ayrılmadılar.

Para cezaları sevgi seline engel olamadı
06 Eyl 2019 17:48:27

Alparslan Kuytul ve Furkan Vakfı davasının bugün 4. Duruşması gerçekleşti. Duruşmadan Alparslan Hoca için tutukluluğun devamına karar verilirken vakıf başkanı Ali Alagöz’ün tahliyesine karar verildi.

Kesilen para cezalarına ve yoğun polis baskısına rağmen Furkan Gönüllüleri Alparslan Hocaya destek olmaya devam ediyor.

19 aydır ara vermeden Alparslan hocaya destekte bulunan Furkan Gönüllüleri bugün yoğun bir baskıya maruz kaldı.

Adliye çevresinde Alparslan Hocaya destek olmak için toplanan yüzlerce kişi yoğun polis baskısı ve para cezası ile karşılaştı.

Adliyenin çevresinde neredeyse her köşede hiçbir eylem ve etkinlikte bulunmadıkları halde sadece Alparslan Hocayı yalnız bırakmayan Furkan Gönüllülerine 320 lira para cezası kesildi. Kaldırımda bekleyenlere, cafede oturup çay içenlere, yoldan geçenlere ceza yazıldı. Yüzlerce kişiye kesilen cezaların toplamı yüksek meblağlara ulaştı. Tüm bunlara rağmen yılmadan hakkı savunmaya devam eden gönüllüler “Zalimler Allah’a hesap verecek”, "ALPARSLAN HOCAMIZ YALNIZ DEĞİLDİR!" sloganlarıyla Alparslan Hocayı yalnız bırakmayacaklarını dile getirdiler.
0 Yorum

Yorum Yaz