Şırnak ve Mardin'de eğitime 5 gün ara verildi

Şırnak ve Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada sınır hattında bulunan okullarda eğitime 5 gün ara verildiği bildirildi.

Şırnak ve Mardin'de eğitime 5 gün ara verildi
20 Eki 2019 19:29:43

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı 'Barış Pınarı Harekatı'nın güvenlik önlemleri kapsamında Şırnak'ın İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin Suriye sınır hattında bulunan 55 köyünde eğitime 5 gün ara verildiği bildirildi.

DHA'nın haberine göre valilikten yapılan yazılı açıklamada, "9 Ekim 2019 tarihinde başlayan ve başarılı bir şekilde devam eden Barış Pınarı Harekatı kapsamında Şırnak ilimize bağlı İdil, Cizre ve Silopi ilçelerimizde bulunan Suriye sınırındaki 55 köydeki okullarımızda 21 Ekim tarihinden itibaren 5 gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi.

Mardin'deki 156 köyde de eğitime ara verildi

Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinin Suriye sınır hattında bulunan 156 köyünde eğitime 5 gün ara verildiği duyuruldu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Mardin ilimiz Nusaybin ilçesindeki tüm okullarımız ile Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinin Suriye sınırına yakın yerleşim yerlerindeki toplam 156 okulumuzda 21-25 Ekim 2019 tarihlerinde 5 gün süre ile eğitime ara verilmiştir" denildi.0 Yorum

Yorum Yaz