Siyonist işgal rejimi Mescidi Aksa'da Müslümanları alıkoyuyor

Mescidi Aksa'daki Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin iki çalışanı ve avluda Kur’an okuyan bir Filistinli genç, siyonist işgal rejimi tarafından alıkonuldu.

Siyonist işgal rejimi Mescidi Aksa'da Müslümanları alıkoyuyor
19 Ağu 2020 22:18:51

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalciler, avluda Kur’an okuyan bir genci ve Mescidi Aksa Muhafızları Şube Başkanı Zinat Ebu Sabih ile Mescidi Aksa İmar Komitesi çalışanı Mervan el-Eşheb’i Mescid-i Aksa'nın avlusunda çalışırken alıkoydu.

Söz konusu alıkoymalar gerçekleşirken Yahudi yerleşimciler ise işgalcilerin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescidi Aksa'ya baskın düzenleyip avlusunun çeşitli bölgelerinde dolaştı.

Siyonist işgal rejimi, Filistinli aktivistleri veya bekçileri Mescidi Aksa’dan uzaklaştırarak veya tutuklayarak Mescidi Aksa’yı Yahudi işgalcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmak istiyor.

İşgal rejimi Mescidi Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi işgalcileri korurken, diğer yandan Müslümanların Mescidi Aksa’ya girişlerine kısıtlama getiriyor, gençlerin ve kadınların kimliklerine girişte el koyuyor. 
0 Yorum

Yorum Yaz