Süleyman Soylu'nun o iftiralarına Furkan Gönüllülerinden cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 6 mayıs akşamı 24 TV'de katıldığı programda Alparslan Hoca ve Furkan Gönüllüleri hakkında attığı iftiralara Furkan Gönüllülerinden cevap gecikmedi.

Süleyman Soylu'nun o iftiralarına Furkan Gönüllülerinden cevap!
07 Mayıs 2021 09:24:41

3 Mayıs günü Gaziantep şehrinde başlayan itikaf baskınlarının ertesi gün Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde de yapılması ve Alparslan Hoca ve 30 'u çocuk 500'den fazla Furkan Gönüllüsünün ağır bir müdahale sonucu gözaltına alınması ile olaylar Türkiye ve dünya gündeminde yer etmişti.

Yapılan haksızlıkların komuoyunda duyulması ve tepki çekmesi üzerine yetkililer yaşananları örtbas etmek için olayı cami işgali olarak adlandırıp Furkan Gönüllülerini suçladı.

Önce İçişleri bakanı yardımcısı ardından da Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarla adeta Alparslan Hoca'yı ve Furkan Gönüllülerini iftira yağmuruna tuttular.

Süleyman Soylu'nun bilhassa Alparslan Hoca'nın beraat aldığı davalarda kullanılan kırpılmış videolarını delilmiş gibi lanse etmesi üzerine Furkan Gönüllülerinden cevap gecikmedi.

Furkan Gönüllülerinin Soylu'nun açıklamasına karşılık yayınladıkları kınama şu şekilde:

Furkan Gönüllüleri olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 06.05.2021 tarihinde bir televizyon kanalında canlı yayın esnasında Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında yapmış olduğu iftiralarla dolu açıklamalarını şiddetle kınıyoruz. Yayın boyunca çarpıtma ve kırpılmış videolarla iftiraların delillendirilmeye çalışılması ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin şahsının hedef alınarak adeta yargıya talimat verilir nitelikte konuşma yapılması devlet adamlığına, vicdana ve hukuka yakışmayacak tarzdadır.

Söz konusu ithamların gerçekle örtüşür hiçbir tarafı bulunmamaktadır. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, kendisine atılan “terör” iftirası başta olmak üzere birçok davadan beraat etmiştir. Bahsi geçen yolsuzluk veya diğer ithamların açıklaması birçok defa tarafımızca yapılmıştır ve iftira olduğu ispatlanmıştır. Alınan beraat kararları, kurum raporları ve sair resmi belgeler sosyal medya hesaplarımızda defalarca paylaşılmıştır.

Alparslan Kuytul Hocaefendi 9 Kez Ertelenen Terör(!) Mahkemesinden BERAAT ETTİ!

Beraat alınmış konuların ve iftira olduğu ortaya çıkmış meselelerin, Alparslan Kuytul Hocaefendi' nin gözaltında olup adliyeye sevk edileceği günün akşamında tekrar gündeme getirilmesinin ardındaki art niyet herkesçe fark edilecek niteliktedir. Bu konular tekrardan gündeme getirilerek başta Adana olmak üzere birçok şehirde meydana gelen hukuksuzluklar, darplar ve hak ihlalleri örtbas edilmeye çalışılmıştır. “Yavuz hırsız, ev sahibini bastırırmış” atasözü gerçek olmuştur.

Bizler Furkan Gönüllüleri olarak, iftiralarla ve çarpıtmalarla dolu bu açıklamayı tümden reddediyoruz. Bizzat İçişleri Bakanı tarafından dillendirilen ve hiçbir delile dayanmayan iftiralara, videolu delillerle cevap vereceğimizi buradan ilan ediyoruz.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi hiçbir zaman yalnız bırakmadığımız gibi bundan sonra da yalnız bırakmayacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.0 Yorum

Yorum Yaz