'Türkiye hiç olmadığı kadar özgür bir ülke'

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin 'Türkiye'de özgürce herkes istediği gibi konuşuyor, istediğini söylüyor' sözleri 'o zaman neden İslami konferanslara izin verilmiyor?' dedirtti.

'Türkiye hiç olmadığı kadar özgür bir ülke'
05 Mar 2017 11:20:53

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın otopark yetersizliği bahane edilerek Almanya'da yapacağı mitinge izin verilmemesi yine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Almanya'da katılması planlanan toplantılarının iptal edilmesiyle ilgili kararlara tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Türkiye hiç olmadığı kadar özgür bir ülke” ifadelerini kullandı.

Nurettin Canikli, şöyle konuştu:

“Bu davranış baskıcı ve faşizan bir yaklaşım biçimidir. İfade özgürlüğünün ortadan kaldırılmaya çalışılmasıdır. Referandum için halkın düşüncesini almak istiyor ve önerilerimizi sunuyoruz, bilgilendirme toplantıları yapmak istiyoruz. En temel hak olan ifade özgürlüğümüzü kullanmak istiyoruz ama maalesef bunu engelliyorlar. Bu faşizan yaklaşım kabul edilemez, tüm dünyanın da bunu görmesi gerekir.”

BÖYLE BİR ÜLKEDE DİKTATÖRLÜKTEN SÖZ EDİLEBİLİR Mİ?

“Türkiye'de özgürce herkes istediği gibi konuşuyor, istediğini söylüyor. Hakaret derecesine varan yaklaşımlar dahil olmak üzere” diyen Canikli, “Dünyanın hiç bir ülkesinde hakaret ve küfre varan bu yaklaşıma müsamaha gösterilmez ama Türkiye’de hiç bir kısıtlayıcı yaklaşım söz konusu değil. Özgür bir ortam var. Evet ve hayır kampanyası için geçerli. Böyle bir ülkede diktatörlükten söz edilebilir mi?”

 

İLGİLİ HABERLER:

 

İNSAN BİRAZ UTANIR! 

  Sen Son Dakikada Bizim Kaç Tane   Konferansımızı İptal Ettin!  

  Son Dakika Zulmü!

 

Furkan Vakfı’na Engellemeler Dur Durak Bilmiyor

...

 0 Yorum

Yorum Yaz