Türkiye'nin Dört Bir Tarafından Doğu Türkistan İçin Sessiz Çığlık

Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü protesto etmek amacıyla tüm Türkiye tek ses, tek yürek oldu. İHH İnsani Yardım Vakfı, birçok STK’nın desteğiyle İstanbul’da ve çeşitli şehirlerde meşalelerle sessiz bir yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

Türkiye'nin Dört Bir Tarafından Doğu Türkistan İçin Sessiz Çığlık
20 Ara 2019 23:16:50

Namaz kılmanın, oruç tutmanın, özgürce seyahat etmenin, dinî eğitim almanın kısıtlandığı Doğu Türkistan topraklarında asimilasyon ve baskı politikaları aralıksız devam ediyor. Uygurlar, yıllardır devam eden Çin işgali altında hayatlarından endişe ederek, en temel ihtiyaçlarından yoksun bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Çin asimilasyonuna ve işkencelerine maruz kalan Doğu Türkistanlılar için, İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde tüm Türkiye tek ses, tek yürek oldu. Birçok STK'nın desteğiyle İstanbul'da Fatih Camii'nden Beyazıt Meydanı'na meşalelerle Sessiz Çığlık yürüyüşü gerçekleştirildi. Ayrıca diğer illerde de Cuma namazının ardından meydanlarda basın açıklamaları yapıldı.

Beyazıt Meydanı'nda sona eren sessiz yürüyüşün ardından İstanbul'dan tüm dünyaya Doğu Türkistan'daki toplama kamplarının kapatılması çağrısı yapıldı.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim2 Yorum
  • Furkan Haber - İslami Haber - Güncel Haber
    Yahya Erkayıran 22 Ara 2019 22:21:53

    Yarabbi mazlum kardeşlerime yardım et. Zalimleri ve zulme destek olanları Kahhar sıfatınla kahreyle.

  • Furkan Haber - İslami Haber - Güncel Haber
    ÖZGÜR ERTUL 21 Ara 2019 21:48:59

    MERHAMET ETMEYENE MERHAMET OLUNMAZ . SELAM VE DUA İLE , MUVAHHİD VE MÜCAHİT KARDEŞLERİM!..


Yorum Yaz