Twitter'dan, silinecek hesaplarla ilgili yeni açıklama

6 aydan uzun süredir aktif olmayan hesapları sileceğini açıklayan Twitter'dan yeni bir açıklama daha geldi.

Twitter'dan, silinecek hesaplarla ilgili yeni açıklama
03 Ara 2019 16:01:17

27 Kasım tarihinde 6 aydır aktif kullanılmayan hesapları sileceği açıklanan Twitter’dan yapılan son açıklamada, şirketin bu planı iptal ettiği ve bu durum için yeni bir yol izleyeceği belirtildi.

Sosyal paylaşım platformu Twitter, 27 Kasım tarihinde 6 ay ya da daha uzun süre aktif kullanılmayan hesapları sileceğini açıkladı. Yeni bir açıklama daha yapan Twitter, bu planı iptal ettiklerini ve yeni bir yol izleyeceklerini belirtti.

Twitter'dan yeni politika

BBC'nin haberine göre, Twitter, aktif olmayan hesaplara yönelik geliştirilen şirket politikası kapsamında, 6 ay veya daha uzun süre kullanılmayan hesapları 11 Aralık'ta kalıcı olarak silecek. Twitter hesaplarının aktif bir şekilde kullanımını sağlamak amacıyla oluşturulan yeni politikayla kullanıcıların platforma giriş yapması ve hesabını aktif bir şekilde kullanması hedefleniyor.

Paylaşım yapmayanların da hesapları silinecek

Kullanıcıların en az her 6 ayda bir hesabına giriş yapması ve paylaşım yapması gerekiyor. Hesaplarına giriş yapan ancak paylaşım yapmayan kullanıcıların hesapları da silinecek. Silinmesi planlanan hesaplara e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapıldı. Ölüm sebebiyle kullanılamayan hesaplar da eğer varisler tarafından aktif şekilde kullanılmıyorsa yeni politika kapsamında platformdan kaldırılacak.

Kullanıcı sayısını etkileyemeyecek

Twitter'ın ilk defa büyük ölçekli bir şekilde aktif olmayan hesaplara yönelik bu uygulaması, platformun kullanıcı sayısını etkilemeyecek. Twitter, aktif kullanıcı sayısını hesaplarken her gün en az bir kere sisteme giriş yapan kullanıcılar üzerinden hesaplıyor. Kesin bir rakam paylaşılmasa da milyonlarca hesabın aktif olmadığı için silinmesi bekleniyor.

Etiketler:  


0 Yorum

Yorum Yaz