• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Van Valiliği, kentte gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarını 15 gün süreyle yasakladı

Van Valiliği, kentte gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarını 15 gün süreyle yasakladı

"Oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması... "

Van Valiliği, kentte gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarını 15 gün süreyle yasakladı
15 Eki 2021 16:50:09

Van Valiliği, kentte gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırıların önüne geçilmesinin planlandığı belirtildi.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi, milli güvenliğin oluşturulması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin, genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının engellenmesinin amaçlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Van ili coğrafi sınırları içerisinde 16 Ekim'den geçerli 30 Ekim de dahil olmak üzere 15 gün süreyle 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Kanun'un 17. maddesine istinaden yasaklanmıştır. İlimizde düzenlenecek basın açıklaması,cİl idaresi Kanunu'nun 11. maddesinin ilgili hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında mülki idare amirinin iznine bağlanmıştır."0 Yorum

Yorum Yaz