Wilders yine kinini kustu!

Hollanda aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, hoparlörden ezan okunmasına tepki göstererek İslam’ın Hollanda da yeri olmadığını söyledi.

Wilders yine kinini kustu!
01 Mayıs 2020 23:34:58

Her fırsatta İslam’a ve İslam’ın değerlerine kinini kusan sözde kendini medeni görenler, ezan sesine de tahammül edemedi.

Demokrasi, insan hakları, özgürlükten bahseden ama bunları sadece kendisi için kullanan batı, tüm dünyanın Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele ettiği bir dönemde bile İslam’a olan kinlerini kusmaktan geri durmadı.

Daha önce yasak olan ve Covid-19 salgını sürecinde Müslümanlara moral olsun diye ezanın hoparlörlerden okunmasına izin verilmesine rağmen Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlükler Partisi lideri Geert Wilders, ezan okunmasından rahatsız oldu.

Twitter hesabı üzerinden rahatsızlığını dile getiren Wilders, “Allahu Ekber’in, Camilerin ve İslam’ın Hollanda’da yeri yok” diyerek İslam düşmanlığını paylaştı.

Twitter’da ezan sesinin duyulduğu görüntüde ise, “İslam terörünün çığlığı olan Allahu Ekber’in hoparlörden çıkan sesi Hollanda’da giderek artmaya başladı. İslami provokatörlük, İslami fethetme isteği.” yazısı yer aldı.


0 Yorum

Yorum Yaz