• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Yeni Ordu Stadı'nın açılışında rezil olay: Konfetilerin arasından parçalanmış Kur'an yaprakları çıktı!

Yeni Ordu Stadı'nın açılışında rezil olay: Konfetilerin arasından parçalanmış Kur'an yaprakları çıktı!

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapımına 2017'de başlanan 20 bin seyirci kapasiteli Yeni Ordu Stadı, Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanan maç öncesi büyük bir rezalete sahne oldu! Açılış kutlamaları kapsamında sahaya atılan konfetiler arasında parçalanmış Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu görüldü.

Yeni Ordu Stadı'nın açılışında rezil olay: Konfetilerin arasından parçalanmış Kur'an yaprakları çıktı!
24 Eki 2021 09:14:17

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapımına 2017'de başlanan 20 bin seyirci kapasiteli Yeni Ordu Stadı, Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanan maç öncesi büyük bir rezalete sahne oldu! Açılış kutlamaları kapsamında sahaya konfeti atılan konfetiler arasında parçalanmış Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu görüldü. Olay hakkında inceleme başlatıldığı duyuruldu.

Konuyla ilgili Orduspor'dan şu açıklamalar yapıldı;

Yıllardır taraftarlarımızın hazırladığı 52. dakika şovunda, her maç olduğu gibi 23. Ekim saat 19.00'da Kırıkkale B. Anadoluspor ile olan karşılaşmamızda da taraftarlarımız tarafindan 52. dakikada konfeti atılmıştır.

Orduspor tribünlerine gelen herkesin bildiği ve katıldığı bu görsel etkinlikte ne yazık ki bu akşam oynadığımız maçta istenmeyen görüntüler oluşmuştur.

Taraftar grubumuz tarafından konfeti parçalarında Kur'an-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edilmiş, bu bilgi tarafımıza iletilmiştir. Taraftar grubumuzun dini değerlerimize yapılan bu saygısızlığa karş bu durumu gündeme getirmesi bir yana ayrıca konu hakkında da soruşturma başlatılması için emniyet güçlerine destek olmuşlardır.

Şehrimizde, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafindan bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir.

Konunun incelenmesi ve açığa çıkarılmasında emniyet güçlerimizle birlikte hareket eden, her türlü bilgiyi emniyete ileten taraftarlarımıza, konunun yayılarak gündeme gelmesinde emeği geçen halkımıza teşekkür ederiz. Yapılan her kötülüğe karş iyilikle gitmeye devam edeceğiz.0 Yorum

Yorum Yaz