Yeni Zelanda’daki Yanardağ Patlamasında Ölü Sayısı 6’ya Çıktı

Yeni Zelanda polisi, Whakaari Yanardağı patlamasından yaralı kurtulan bir kişinin daha hayatını kaybettiğini ve ölü sayısının 6’ya çıktığını açıkladı.

Yeni Zelanda’daki Yanardağ Patlamasında Ölü Sayısı 6’ya Çıktı
11 Ara 2019 10:34:38

Yeni Zelanda’nın kuzeyindeki Whakaari Yanardağı'nın patlamasından yaralı kurtarıldıktan sonra hastanede tedavi altına alınan 31 kişiden birinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 6’ya yükseldi. 

Whakaari Yanardağı patlaması ile ilgili açıklamada bulunan Yeni Zelanda polisi, tedavi altındaki 31 yaralıdan birinin daha hayatını kaybettiğini, halen tedavileri süren 30 yaralıdan 25’inin kritik durumda olduğunu bildirdi. 

Hayatını kaybeden kişinin kimliği hakkında bilgi vermeyen polis açıklamasında, ‘‘Middlemore Hastanesi'nde tedavi altındaki bir kişi hayatını kaybetti." ifadeleri kullanıldı. 

Son açıklamalarla birlikte hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükselirken, yaralı kurtarılan 34 kişiden 3’ü tedavilerinin ardından taburcu edildi. Ancak 25’i kritik 30 yaralı halen çeşitli hastanelerde tedavi altında bulunuyor. 

Polisin herhangi bir hayat belirtisi olmadığını açıkladığı yanardağ patlamasının yaşandığı Beyaz Ada'da mahsur kalan 8 kişiden henüz haber alınamadı.
0 Yorum

Yorum Yaz