2018 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı

KPSS önlisans sonuçları, ÖSYM'nin sonuç sayfasında sınav takviminde yayınlanan tarihten bir gün önce açıklandı. KPSS sorgulama sayfası aktif olarak çalışıyor.

2018 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı
28 Kas 2018 09:59:48

KPSS iki yıllık önlisans sınavı, 4 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapıldı. Önlisans sınavının ardından 23 gün geçti. Kamu Personeli Seçme Sınavı'na giren, devlet memurluğu olmak isteyen adaylar için sonuç tarihi yaklaşıyor. ÖSYM sınav takvimi içerisinde kurum sınav sonuçları açıklanma tarihini yayınladı.

KPSS sonuçları açıklanma tarihi

KPSS sonuçları, ÖSYM sonuç sayfasında 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanması beklenirken ÖSYM'den son dakika haberi geldi sınav sonuçların açıklandığı duyuruldu. Sınav sonuçları sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız

ÖSYM tarafından sınav 4 Kasım 2018 tarihinde saat 10:15'te yapıldı. 15 dakika kuralı, bu sınavda da uygulandı. Sınava girmek isteyen adaylar sınav binalarına en geç saat 10:00'da girerken birçok aday sınava 15 dakika kuralından ötürü giremedi.

2018 KPSS önlisans tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

ÖSYM tarafından puanlar açıklandıktan sonra KPSS önlisans tercih kılavuzu, kurum tarafından belirlenen tarihler (resmi tarih açıklaması yapılmadı) arasında yayımlanacaktır. Tercih kılavuzu, ÖSYM döküman sayfasında yayımlanıyor.0 Yorum

Yorum Yaz