ABD Ordusunda Rezillik!

ABD ordusunda çok sayıda subay, taciz iddiaları nedeniyle görevinden alındı.

ABD Ordusunda Rezillik!
25 Kas 2017 13:24:07

Pentagon genel müfettişlerinin son raporlarına göre üst düzey askeri liderlerin yetkilerini kötüye kullanma oranının yüzde 13 artış gösterdiği belirtildi.

Military Times sitesinin haberine göre ABD Savunma Bakanlığı müfettişlerinin yayınladığı son raporlara göre ordu içerisinde görev yapan üst düzey komutanların yetkilerini kötüye kullanma oranında yüzde 13’lük artış oldu.

Müfettişlere göre 2015 ila 2017 yılları arasında üst düzey askerlere yönelik iddia ve şikayetler 803’e ulaştı.
Üst düzey askerlerin hükümet kaynaklarını kötüye kullanma, seyahat ihlalleri, yetkiyi kötüye kullanma ve taciz iddialarıyla suçlandığı belirtildi.

İki yıl içerisinde eski savunma bakanı Ash Carter’ın kıdemli askeri danışmanı dahil olmak üzere çok sayıda üst düzey generalin görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

Şubat ayı içerisinde ise Hava Kuvvetleri komutanı Lichte’nin görev süresi boyunca kadın subayları taciz ettiği iddia edilmiş, soruşturma sonrasında da rütbesi düşürülmüştü.

Geçtiğimiz günlerde ise Afrika’da görev yapan iki askerin yolsuzluk ve rüşvetlerini ortaya çıkaran bir ABD askeri, silah arkadaşları tarafından dövülerek öldürülmüştü.0 Yorum

Yorum Yaz