Adana'da bir kişi uyuşturucu parası vermedi diye annesinin evini yaktı

Adana'da bir kişi uyuşturucu parası vermedi diye annesinin evini yaktı
16 Ağu 2020 19:08:23

Adana'daki olay, merkez Sarıçam ilçesine bağlı Suluca Mahallesi’ndeki 4 katlı bir apartmanın ikinci katında meydana geldi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen Mashar K., uyuşturucu parası istemek için birlikte yaşadığı annesi Cennet K.’nin evine geldi. Annesi Cennet K.'nin para vermeyi reddetmesi üzerine Mashar K.'nin sinirlenerek evi ateşe verip kaçtığı iddia edildi. Alevler kısa sürede evi sarınca anne Cennet K.’nin durumu bildirmesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Dumandan etkilenen apartman sakinlerine çevredekiler müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Cennet K.’nin dairesindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

5 yıldır uyuşturucu kullanıyormuş

Anne Cennet K., oğlu Mashar K.’den 3 kez şikayetçi olduğunu ancak serbest bırakıldığını öne sürerek, 5 yıldır uyuşturucu madde kullandığını söyledi. Cennet K., ifadesi alınması için polis merkezine götürüldü.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Cennet K.’nin dairesindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Apartmandakiler tepkili

Apartman sakinleri ise Mashar K.’nin her gün uyuşturucu madde kullandığını iddia ederek, “Bugün de annesiyle kavga edip, kendi evini yaktı. Komşularıyla sürekli tartışıyor. İnsanları toplayıp geliyor. Evimizi yaktı, mağduruz. Bize yardım edin. Elinde bıçakla kimseyi bırakmayacağını söyledi. Gece olsaydı, biz ne yapacaktık” dedi.

Polis ekipleri, annesi Cennet K.’nin evini kundaklayan Mashar K.’nin yakalanması için çalışma başlattı.


Ülkemizde suçların yaklaşık olarak yarısını, 25 yaşın altındaki çocuklar ve gençler işlemekte. İleri yaşlarda suç işleyenlerin de yüzde doksanının çocukluk ve gençlik çağında suç işledikleri saptanmış bir gerçek.

İnsanı nasıl eğiteceğini, daha ilk ayetinde kendini terbiye edici vasfıyla bizlere tanıtan Rabbine sormayan ve eğitimin içerisine dini karıştırmayan bir sistemin sonucu olarak ruhsuz, mutsuz, hedefsiz, sorumluluklarını yerine getiremeyen, sadece zevkini düşünen bir nesil meydana geldi. Mesele şudur; İnsanoğlu Rabbinin kendisi için yarattığı kanunlara boyun eğmek istememekte, hayat tarzına, yönetimine ve eğitimine yaratıcı ve ilahı olan Allah’ı karıştırmamakta ve her şeye aklıyla çözüm bulacağını zannetmektedir. Sonrası ise hüsran, kargaşa ve şaşkınlık…0 Yorum

Yorum Yaz