AK Parti'de istifa eden il başkanlarının sayısı ortaya çıktı

AK Parti Genel Merkezi'nde, il ve ilçe teşkilatlarındaki değişime yönelik çalışmalar devam ediyor. 36 ilde ilçe kongreleri tamamlanırken, istifa eden il başkanları sayısı da ortaya çıktı.

AK Parti'de istifa eden il başkanlarının sayısı ortaya çıktı
17 Kas 2017 11:27:09

AKP , 6. Olağan Büyük Kongre süreci kapsamında 615 ilçenin kongresini tamamladı. İl kongreleri ise bu hafta sonu Rize, Bayburt ve Gümüşhane ile başlayacak. 
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, AKP Genel Merkezi'nde, il ve ilçe teşkilatlarındaki değişime yönelik çalışmalar devam ediyor. 
Bu kapsamda 4 Temmuz'da başlayan AKP 6. Olağan Büyük Kongre sürecinde 615 ilçe kongresi gerçekleştirildi. 
Şubat 2018'de tamamlanması planlanan ilçelerde ise 357 kongrenin daha yapılması hedefleniyor. 
AKP Teşkilat Başkanlığınca 36 ilin ilçe kongreleri tamamlanırken, bu hafta sonu da il kongrelerinin startı Rize, Bayburt ve Gümüşhane'de verilecek.

 

26 İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AKP'deki değişim süreci kapsamında, 26 il başkanının partiden istifa ettiği öğrenildi. 
Parti genel merkezinde, AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş başkanlığında il ve ilçe başkanlıkları için mülakat süreci sürüyor.
Bu kapsamda, bölge ve il koordinatörleri ile toplantılar yapan Ataş, mülakata gelen adaylar ile tek tek görüşürken eş zamanlı olarak AKP'li vekillerin yanı sıra geçmiş dönemlerde siyaset yapan milletvekillerinin, belediye başkanlarının, kuruluştan bu yana görev yapan il ve ilçe başkanlarının illeriyle ilgili değerlendirmelerini de alıyor.0 Yorum

Yorum Yaz