AK Partili vekil: Kullanılacak oy, kılınmayan namazdan önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'peygamber'e benzetmesiyle gündem olan AK Parti Ordu Milletvekili Yediyıldız, 2023 seçimlerinde kullanılacak her 'oy'un, "kılınmayan namazdan daha önemli olacağını" söyledi.

AK Partili vekil: Kullanılacak oy, kılınmayan namazdan önemli
24 Eyl 2021 15:09:27

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, 2023 seçimlerinde verilecek oyun hesabının namaz kılmamaktan, oruç tutmamaktan daha fazla olduğunu söyledi. 

Geçen ay katıldığı bir nikâhta yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” ifadelerini kullanınca peygamberin örnek hareket ve davranışlarını anlatan sünnet” kavramını bu şekilde kullanması tepki çeken Yediyıldız özür dilemişti. 

'HESABINI VERECEKSİNİZ'

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, Vekil Yediyıldız, önceki gün Kabataş ilçesinde partililerle buluşması sırasında da 2023 seçimleri ile ilgili dini göndermeli açıklamalar yaptı. Yediyıldız, “Biz Elhamdülillah Müslümanız. Bugün geldik, yarın gideceğiz. Gittiğimizde de yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Zannetmeyin ki ben verdiğim oyun hesabını vermeyeceğim. Samimiyetle söylüyorum daha fazla vereceksiniz. Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan, gitmediğimiz hacdan daha fazla vereceksiniz” diye konuştu.0 Yorum

Yorum Yaz