AKP Hükümeti ve İsrail Arasında Yasak İlişki!

Ahmet Davutoğlu'nun görevini bırakmasıyla ertelenen Türkiye ve İsrail'in normalleşme süreci için haftaya Avrupa'da yeni bir görüşme yapacağı belirtiliyor.

AKP Hükümeti ve İsrail Arasında Yasak İlişki!
31 Mayıs 2016 12:06:49

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi için yapılan görüşmelerde anlaşmanın artık çok yakın olduğunu söyledi. Önümüzdeki hafta Türkiye ve İsrail arasında Avrupa’da yeni bir görüşme yapılacağı belirtiliyor.

Haaretz Gazetesi’nin haberine göre, dün ABD Kongresi’nden bir heyeti Kudüs’te kabul eden Netanyahu, toplantı boyunca uzlaşmanın çok yakın olduğunu üç kez tekrarladı.

Habere göre İsrail Başbakanı, Ankara ile ilişkilerin 10 yıl önceki düzeyine dönmesini beklememekle beraber, normalleşmenin iki ülkenin bir dizi bölgesel çıkarlarının gelişmesine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Gazetenin İsrailli bir üst düzey yetkiliye dayandırdığı haberde, iki ülke heyetleri arasındaki görüşmelerde tek sıkıntının, İsrail’in kapatılmasını istediği İstanbul’daki Hamas temsilciliği konusunda varılan uzlaşının nasıl kağıda döküleceğine dair yaşandığı belirtildi.

Birkaç hafta önce yapılması beklenen heyetler arası kritik görüşmenin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasıyla ertelendiğini belirten gazete, söz konusu kritik görüşmenin önümüzdeki hafta içinde bir Avrupa ülkesinde gerçekleştirileceğini duyurdu.0 Yorum

Yorum Yaz