AKP'li başkan kendisini protesto ettiği için çiftçinin ahırını yıktı

Geçtiğimiz hafta AKP’li belediyenin önüne giderek kaçak villalar olduğu gerekçesiyle inekli protesto gerçekleştiren Bayram Yazıcı’nın ahşap ahırı kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

AKP'li başkan kendisini protesto ettiği için çiftçinin ahırını yıktı
20 Mayıs 2022 16:14:30

Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Kazancı köyünde yaşayan Bayram Yazıcı, geçen hafta ineğiyle AKP’li Kestel Belediyesi’nin önüne giderek protesto gerçekleştirdi. Çiftçilik yapan Bayram Yazıcı, eyleminde köyde başka kaçak yapılar olduğu belirterek, “Köyde saray gibi villalar duruyor. Hakim ‘Bunların hepsi yıkılacak’ dedi ama duruyor” diyerek tepki gösterdi.

BEBEĞİ CAN HAVLİYLE DIŞARIYA ÇIKARDI

Bayram Yazıcı, ahırının yıkımı için dün belediye ekipleri, iş makineleriyle adrese gitti. Jandarma güvenlik önlemi alırken, Yazıcı ailesi, ekipleri engellemek için yoğun çaba sarf etti. Ekiplerin tazyikli su ile ahıra müdahale etti. Bir kişinin o sırada kucağındaki bebek ile ahırdan da uzaklaştığı görüldü. Bayram Yazıcı’nın eşi de bir belediye personeline tokat attı.

BENZİN DÖKÜP KENDİNİ YAKACAĞINI SÖYLEDİ

Bayram Yazıcı’nın üzerine benzin döküp kendisini yakacağını söyleyen oğlu Ümit Yazıcı’ya ekipler müdahale etti.

Bir süre ekiplere direnen, jandarma ekiplerinin çabasıyla eylemlerine son veren aile, yıkımı gözyaşları içinde izledi.0 Yorum

Yorum Yaz