Alparslan Hocanın Mahkemesinin Ertelenmesine Sebep Olan Yeni İddianame!

Alparslan Kuytul Hoca hakkında terör mahkemesine dahil edilen yeni iddianame avukatı Adem Tural tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Alparslan Hocanın Mahkemesinin Ertelenmesine Sebep Olan Yeni İddianame!
18 Tem 2019 19:53:54

Tural 4 Temmuz günü mahkeme çıkışında Alparslan Hoca hakkında FETÖ'ye yardım etmek ve PKK propagandası yapmak iddialarıyla yeni bir iddianame hazırlandığını ve 11 ACM'de tutuksuz yargılandığı diğer dosya ile birleştirme kararı verildiğini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Bugün Tural paylaştığı tweetlerle o iddianamelerin içeriğini açıkladı.

Söz konusu iddianame hakkında “Gülelim mi ağlayalım mı bilemedim.” yorumunda bulunan Turalın paylaştığı detaylarda en çok dikkat çeken kısım ise 2017 yılında Alparslan Hocanın yaşanan hukuksuzluklar ve kamuoyunun sessizliğinin ekonomik krize sebep olabileceği ve doların 6 türk lirasına kadar çıkacağı şeklindeki basiret dolu analizinin iddianamede yer alması oldu.

İşte o paylaşımlar;

Alparslan Kuytul Hoca hakkında FETÖ'ye yardım etmek ve PKK propagandası yapmak iddialarıyla yeni bir iddianame hazırlandı ve 11 ACM'de tutuksuz yargılandığı diğer dosya ile birleştirme kararı verildi. İddianamenin bazı bölümlerini paylaşacağım; gülelim mi ağlayalım mı bilemedim.

2. "Yargıtay kararının yanlış olduğunu söylemek ve Bylock'un örgüt üyeliğinin kesin bir delili olamayacağını iddia ve telkin etmek" FETÖ'ye yardım etmek suçuna sebebiyet verirmiş. Savcının, Bylock ve Morbeyin konusundaki yorumlarını dikkatinize sunuyorum.


3. Bunu yorumsuz paylaşıyorum: YAN DELİL! "bu örgütün sohbetlerine katılmak, okullarına veya dersanelerine gitmek, sendikasına üye olmak gibi terör örgütüne üye olma suçuna dair yan delil teşkil edebilecek bir kısım eylemleri münhasıran suç kabul ediliyormuş gibi lanse ettiği"


4. En çok bu ikisine güldüm:) Alparslan Hoca,2017'de yaptığı bir konuşmasında doların 6 TL olacağını söylemişti.Bu tespitin telkin olduğunu iddia etmiş:) Burda tam olarak suç ne anlayamadım! Ekonomik krizi hocanın çıkardığını bunun da Gülencilere yaradığını mı anlatmak istemiş :)


5.Mahkemelerin güvenilir ve adaletli olmadığı beyan etmekde Fetöye yardım suçunu oluşturuyormuş Ayrıca hocanın analizlerini şöyle değerlendrmiş"beslendiği şer odaklarından aldığını değerlendirdiğimz,sıradan bir insanın öngöremeyeceği istihbari bilgileri öngörü diye pazarlamasına"


6.Bu bir iddianame mi yoksa bir televizyon programındaki tartışmanın yazıya dönüştürülmüş hali mi anlayamadım! Yazık,yargıyı ne hale getirdiler Ayrıca İddianamede İslami kesimi(tabi kaldıysa) ilgilendiren birçok sıkıntılı açıklama söz konusu, onları da fırsat bulunca paylaşacağım
0 Yorum

Yorum Yaz