Alparslan Kuytul Hocaefendi: Beni PKK, DAEŞ VEYA FETÖ İle Suçlamak Akıl Karı Değildir!

Aylardır hukuksuz bir şekilde tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendi 8 Kasım’da mahkemeye çıkarılacak. FETÖ’ye yardım etmek (!) ve PKK terör örgütünün propagandasını yapmak(!) gibi iddialarla suçlanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 08.02.2018 tarihli mahkemede yaptığı savunma; kendisine isnad edilen tüm suçlamaların asılsızlığını delileriyle ortaya çıkarmıştı. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin savunma metninin ilgili kısımları şöyle;

Alparslan Kuytul Hocaefendi: Beni PKK, DAEŞ VEYA FETÖ İle Suçlamak Akıl Karı Değildir!
02 Kas 2018 18:50:30

9.5 aydır Bolu F Tipi Cezaevinde büyük bir hukuksuzlukla tecrit işkencesine maruz bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendi, 08.02.2018 tarihli mahkemede yaptığı net ve çarpıcı savunmayla kendisine isnad edilen tüm suçlamaların asılsızlığını delileriyle ortaya çıkarmıştı. İşte o savunmanın ilgili kısımları;

 

DAEŞ Beni Ölümle Tehdit etti, Alakamın Olmadığı Buradan Bellidir

 

Benim herhangi bir örgütle bağlantım yoktur. Silahlı terör örgütü dediğiniz DAEŞ ise beni ölümle tehdit ettiler. 4-5 defa emniyet benden koruma isteyip istemediğimi sordular. DAEŞ’in aleyhinde yıllardan beri konuştuğum için ben “bu DAEŞ denilen şeyin daha evveli yoktur, Amerika'nın kurduğu örgüt olduğunu” dediğim için DAEŞ beni tehdit etti. Bu kayıtlarda var. Ben de koruma istemedim ama DAEŞ ile alakam olmadığı buradan bellidir. Ben DAEŞ ile ilgili Suriye'ye silahlı cihada gitme ile ilgili kaç defa konuşma yaptım, internette hepsi vardır. Bana bundan dolayı kaç kişi tepki gösterdi. Hatta yurtdışı Konferansında Almanya'nın Dortmund şehrinde bana cihadın aleyhinde neden konuştuğumuzu söylediler. ‘Siz silahlı örgüt taraftarı mısınız?’ diye sordum, yok dediler. Beni kaç yerde onları desteklemeye teşvik edecek böyle şeyler yaptılar. Bunun tuzak olduğunu düşünüyorum. Onların lehine konuşmam yönünde çok baskı yapıldı, isterseniz hepsini sunmaya hazırım. Benim yıllardan beri yaptığım konuşmalar internette vardır, linkleri ve özetleri ile birlikte size takdim edebiliriz.

 

Tüm Türkiye Alkışlarken Ben Onları Tenkit Ediyordum

 

FETÖ dediğiniz yapılanmayı benim 35 yıldır kaç defa tenkit ettiğimi ancak Allah bilir. İnternette bunlarda vardır. Ben bunları oldu bitti tenkit ettim. Hatta o konuşmaları bakarsanız 1998 yılında “Allah'ın tokadını yiyeceksiniz sevenleriniz kalmayacak, gönüllerde yeriniz kalmayacak. Çünkü dine zarar veriyorsunuz.” diyordum tüm Türkiye alkışlarken ben onları tenkit ediyordum. Cumhurbaşkanımız bile onu Türkçe Olimpiyatlarında Türkiye'ye davet ederken ben onları tenkit etmiştim. Hatta onların birtakım baş komiserleri falan beni emniyete çağırmıştı.

 

Selahattin Demirtaş’a “Bu Senin Alnında Kara Bir Leke Olarak Kalacaktır” dedim

 

PKK ile ilgili; ben onlarla kaç defa konuştum ve bundan dolayı arkadaşlarımız yurt dışında tehdit aldılar. Danimarka'daki arkadaşlar oranın PKK’sı tarafından tehdit edildiler. ‘Senin hocan bize terörist diyor’ dediler. O zaman da takside 4 kişiyi öldürmüşlerdi ben o zaman ‘bu terör değilse terör nedir?’ dedim. Selahattin Demirtaş 6-7 Ekim olaylarında herkesi sokağa davet ettiğinde ben o zaman “bu senin alnında kara bir leke olarak kalacaktır” dedim. Bunların hepsi internette vardır. Benim sorunum, ben uzun konuşuyorum benim konuşmamı kırpıyorlar. Bir de ben öyle demişim gibi başlık atmaktadırlar. Ben Demirtaş’la ilgili kendi tabanına güzel hitap ediyor şeklinde laflar etmiştim. Evet ama ben onunla ilgili birtakım şeyler söyledim o konuşmamı alıyorlar beni onlara tarafmışım gibi gösteriyorlar. Ben onlara bir defa oy vermiş değilim. Ben onlardan olanlara; “bir hakkınız varsa hakkınızı arayabilirsiniz, hakkınızı ararken asker, polis, sivil vatandaş öldüremezsiniz. Böyle bir şey caiz olamaz. Siz hakkınızı arıyorsanız insani yollarla arayın. Siz insan öldürerek hak arıyorsunuz bu caiz değildir.” diye kaç defa söyledim. Bundan 25 sene önce doğulu bir hoca bana 70 tane İslam devleti var. Bunlar caizse 71 niye caiz olmasın demişti. Ben de ona: “Senin bu konuşman Müslüman konuşması değil, Müslüman dediğin 70'i 68'i indirmenin yolunu arar. Mümkünse bir yapmaya çalışır, sen ise 71 fetvasını veriyorsun ve ona fetva bulmaya çalışıyorsun” dedim. Silahlı terör örgütü denilen PKK ise ben onlarla ilgili kaç defa konuşma yaptım, “Bu terördür demişimdir.

 

PKK, DAEŞ Veya FETÖ İle Beni Suçlamak Akıl Karı Değildir!

 

2013-2014 yıllarında FETÖ'ye “siz yakında çökeceksiniz Allah'a Tövbe edin” dedim PKK, DAEŞ veya FETÖ ile beni suçlamak akıl karı değildir bunu söyleyenler bana bir tane delil göstersin. Bunlar benim bir cümle mi alıyorlar bir başlık atıyorlar başlığı okuyan insan, beni öyle zannediyor vallahi billahi öyle değildir. Bu çok alçakça bir şeydir. Bana sürekli iftira atmaktadırlar, konuşmalarımın asılları internette vardır. İnsanlar uzun konuşmaları izlememektedir.

 

Ben Onlara Terörist De Dedim, Askerin Polisin Öldürülmesi Haramdır Da Dedim!

 

Silahlı terör örgütü büyük bir laftır altında ne vardır, hangi belgeye dayanır?  Ben hocayım bu bana yapılmasın, ithamlar ağır ithamlardır ve hiçbir delile dayanmamaktadır. Silahlı terör örgütünün propagandasını yaptıysam Allah belamı versin. Ben çözüm süreci devam etmeliydi, devam etmezse olaylar başlar Asker polis yine ölür. 2 sene boyunca Asker polis ölmedi. Çözüm süreci bitince tekrar ölümler başladı. Ben o zamanlarda da insanımız ölmesin diye görüşlerimi paylaştım. Benim görüşüm siyasi analizdir. Kendi görüşümü söylüyorum. Ben onlara zaten terörist dedim. Ben askerin polisin öldürülmesi haramdır demişimdir. Benim o konuşmalarım nasıl onların propagandasını yapmak sayılabilir. Benim gibi bir sürü insan televizyonda konuşmaktadır. Bana soru sorulmaktadır, ben de onunla ilgili konuşmaktayım. Ben sorulan sorulara cevap olsun diye görüş açıklıyorum.

 

Görüş Açıklamak Suç Değildir!

 

Ben bunları savunmadım, onların propagandasını yapmadım onları savunanların Allah belasını versin. Ben sizin vereceğiniz hükümden korktuğum için söylemiyorum. Allah'tan korktuğum için söylüyorum. Terör örgütüne yardım yapmak haramdır.

 

Kanundan Korktuğum İçin Değil, Allah'tan Korktuğum İçin Yardım Etmem

 

Ben kanundan korktuğum için değil, Allah'tan korktuğum için yardım etmem. İddialar çok büyüktür ben ne yapmışım da yardım etmişim bilmiyorum. Herhangi bir fiilde herhangi bir örgüte yardım ve yataklık asla yapmadım. FETÖ onları eleştirdiğimden dolayı benim de üzerime gelmiştir. Ancak ben onları takmadım ve dinlemedim. Ben her zaman DEAŞ ve benzeri terör örgütlerine katılmanın haram olduğunu söyledim. Onların yaptıklarının doğru olmadığını, gençlerin uzak durması gerektiğini söyledim. Bazı gençler bizim haberimiz olmadan sohbetimize katılıp sonra da ayrılmış, Suriye'ye gitmiş olabilir. Ama bundan ne bizim haberimiz ne de buna bir katkımız vardır. Hatta tepkimiz vardır.0 Yorum

Yorum Yaz