Alparslan Kuytul’un Ses Kaydı Türkiye Gündemine Bomba Gibi Düştü

Geçtiğimiz günlerde Semra Kuytul, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin cezaevinden ailesiyle yaptığı telefon görüşmelerinin ses kaydını paylaşmış ve Türkiye 9,5 ay sonra ilk kez Alparslan Kuytul’un sesini duymuştu. Alparslan Kuytul’un cezaevinden gelen ses kayıtları ise Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

Alparslan Kuytul’un Ses Kaydı Türkiye Gündemine Bomba Gibi Düştü
03 Kas 2018 20:56:16

Alparslan Kuytul Hocaefendi 9,5 aydır büyük bir hukuksuzlukla Bolu cezaevinde tecritte tutuluyor. Tutukluluğu sürecinde ise kendisini yalnız bırakmayan ve gün geçtikçe sayıları daha da artan sevenleri ise açtıkları etiketler ile adını hep duyurmaya devam ediyor. Bugün açtıkları çarpıcı etiket ise uzun süre TT listesinin en üst sıralarında yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde Semra Kuytul, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin cezaevinde ailesiyle yaptığı telefon görüşmelerinin ses kaydını paylaşmış ve Türkiye 9,5 ay sonra ilk kez Alparslan Kuytul’un sesini duymuştu. Telefon görüşmelerinin başında “Ben Alparslan Kuytul” demesi gerektiği için her ses kaydına ben Alparslan Kuytul diyerek başlayan Hocaefendi’ye ithafen bugün açılan #BenAlparslanKuytul etiketi ise halktan gördüğü yoğun ilgiyle TT listesinin en üst sıralarında uzun süre yer aldı.

Aynı zamanda binlerce sosyal medya kullanıcısı 8 Kasım’da adaletin tecelli ederek Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin beraat ile beraber tahliye edilmesini beklediklerini ifade ettiler.

#BenAlparslanKuytul etiketine ise renkli ve samimi binlerce paylaşım yapıldı.
 

  

 

 

 

 


 

 


 

 

 0 Yorum

Yorum Yaz