Ankara'da bir grup polis, bir yurttaşa saldırdı!

Bir grup polis tarafından darp edilen yurttaşa ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Ankara'da bir grup polis, bir yurttaşa saldırdı!
23 Oca 2022 16:24:23

Başkent Ankara'da yaşanan polis şiddetine ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Söz konusu görüntülerde bir yurttaşın, bir grup polis tarafından darp edildiği görülürken; darp edilen yurttaşın polis amiri ve AKP ilçe teşkilatının ikazıyla şikayetten vazgeçtiği iddia edildi.

Ankara Altındağ’da hızlı araç kullandığı için uyardığı bir şoförle tartışan O.P., olaya müdahale eden "yunus" polisleri tarafından darp edildi. O.P., amcasının işlettiği bakkal dükkanına sığınmak istedi ancak başaramadı. Yeğenini kurtarmak için araya giren F.P. de polisler tarafından darp edildi. Yaşananlar dükkanın güvenlik kameralarına yansıdı.

Polis şiddeti, Altındağ’da 20 Ocak 2022 tarihinde yaşandı. İddiaya göre; O.P. karşı karşıya geçerken bir araç süratli şekilde önünden geçti ve küçük bir çocuk ezilme tehlikesi yaşadı. O.P. aracın şoförünü uyardı. Bunun ardından O.P. ile şoför arasında tartışma başladı. Tartışmaya, olay yerine gelen polisler müdahale etti. Tartışmanın büyümesi üzerine polisler O.P.'yi darp etmeye başladı.

Bunun üzerine O.P., amcası F.P.’nin işlettiği bakkal dükkanına sığınmaya çalıştı ancak başaramadı. Polisler, O.P.’yi dükkanın önünde de dövmeyi sürdürdü. Araya girerek yeğenini kurtarmaya çalışan F.P. de polis şiddetinden nasibini aldı.

POLİS AMİRİ VE AKP İLÇE TEŞKİLATI ARAYA GİRDİ

F.P. ve O.P., olayın ardından karakola giderek polisler hakkında şikayetçi olmak istedi. Ancak polis ekibinin amirinin, F.P. ve O.P.’den şikayetçi olmamalarını istedi. Amirin, F.P. ve O.P.’ye, memurları hakkında şikayetçi olmaları halinde kendi aleyhine sonuçlar doğacağını söylediği öne sürüldü.

F.P. ve O.P.’nin, AKP Altındağ ilçe yönetiminin de araya girmesiyle şikayetten vazgeçtiği öğrenildi. (ANKA)

Etiketler:   Ankara polis


0 Yorum

Yorum Yaz