Avrupa Birliği'nden Libya'da ateşkes çağrısı

Avrupa Birliği, Libya'da ateşkes için bildiri yayınladı. Libya'daki taraflara "ramazanın ruhundan ilham alma" çağrısından bulunuldu.

Avrupa Birliği'nden Libya'da ateşkes çağrısı
25 Nis 2020 18:35:15

 Avrupa Birliği (AB) yetkilileri ile Fransa, Almanya ve İtalya dışişleri bakanları, ramazan ayı nedeniyle Libya’daki iç savaşın taraflarına ateşkes çağrısı yaptı.

Euronews’in haberine göre, ateşkes çağrısı yapılan ortak bildiride, “Sesimizi Libya için insani ateşkes çağrısı yapan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Libya Özel Temsilcisi Stephanie Turco Williams’ın sesiyle birleştirmek istiyoruz” denildi.

Taraflar arasındaki barış görüşmelerinin devam etmesi gerektiği belirtilen bildiride, “Libya’daki tüm aktörleri kutsal ramazanın ruhundan ilham almaya ve gerçek bir ateşkes için müzakerelere devam etmeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bildiri, AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio ve Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas tarafından imzalandı.0 Yorum

Yorum Yaz