Ayasofya Camii’nde 86 yıl sonra bayram namazı kılındı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Kurban Bayramı namazı eda edildi.

Ayasofya Camii’nde 86 yıl sonra bayram namazı kılındı
31 Tem 2020 08:01:03

Ayasofya Camisi’nde 86 yıl sonra ilk kez bayram namazı kılındı. Bayram namazını, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı.

Erbaş burada okuduğu hutbede hem yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine dikkati çekti hem de kurbanlık hayvanlar konusunda bazı uyarılarda bulundu.

 Prof. Dr. Ali Erbaş, "Kurbanlarımız bize emanettir. Onları incitmeyelim. Şefkatli ve özenli davranalım. Bayramlar sevinç günleridir. Komşularımızı, akrabalarımızı, hasta, yaşlı ve yalnız kardeşlerimizi bu sevince ortak edelim. Mübarek günlerde dargınlıklara ve küskünlüklere son verelim. Bayramın huzurunu hep birlikte yaşayalım. Ancak hastalıkların yayılmasına sebep olarak bu kıymetli günleri hüzne çevirmeyelim. Maske ve güvenli mesafe kuralına riayet edelim. Bayram günlerinde ve salgın süresince tokalaşmaya, kucaklaşmaya ve musafahaya ara verelim. Ayrıca Arefe günü sabah namazıyla başladığımız ve bayramın dördüncü günü ikindi namazıyla birlikte tamamlayacağımız teşrik tekbirlerini unutmayalım." ifadelerini kullandı.0 Yorum

Yorum Yaz