Azılı katil Liberman'ın savunma bakanlığı onaylandı

İsrail parlamentosunun, aşırı sağcı siyasetçi Avigdor Liberman'ın savunma bakanlığına getirilmesini onayladığı bildirildi.

Azılı katil Liberman'ın savunma bakanlığı onaylandı
31 Mayıs 2016 09:58:33

İşgalci İsrail parlamentosunun, azılı İslam düşmanı siyasetçi Avigdor Liberman'ın savunma bakanlığına getirilmesini onayladığı bildirildi.

Terör devleti İsrail başbakanlık basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail Evimiz partisi lideri Liberman'ın savunma bakanlığına, Sofa Landers'in ise Göç ve Uyum bakanlığına getirilmesinin parlamentoda kabul edildiği belirtildi.

Koalisyon hükümetinde Moşe Yalon'un istifasıyla boşalan savunma bakanlığı görevini üstlenecek olan Liberman, daha önce yaptığı açıklamada "En önemli şey, İsrail vatandaşlarının güvenliği. Biz de tüm diğer konuları bir kenara bırakarak, çabalarımızı bu esas üzerine sarf ettik." ifadesini kullanmıştı.

İsrail eski Dışişleri Bakanı ve Evimiz İsrail Partisi lideri Liberman'ın kabineye dahil edilmesi, Netanyahu hükümetinin aşırı sağcı ve faşist hükümet bir çizgiye doğru kaydığı eleştirilerini arttırdı.0 Yorum

Yorum Yaz