Çavuşoğlu: Türkiye Riskli Grupta Değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Turist gönderen tüm ülkeler ile irtibatlarımızı sürdürdük. Bazı ülkelerin Türkiye'yi riskli gruba alması konusunda hayal kırıklığına uğradık. Bizim turizm endüstrimiz yabancı turistlerin de hizmetine hazır" dedi.

Çavuşoğlu: Türkiye Riskli Grupta Değil
20 Haz 2020 12:24:51

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının uluslararası ilişkilere etkisiyle ilgili olarak "Bu süreçte Türkiye 120'den fazla ülkeye tıbbi ekipman sağladı. Biz bir yandan Covid-19 ile mücadele ederken gücümüzü de dünyaya gösterdik" dedi.


Devamında turizm konusuna değinen Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Turist gönderen tüm ülkeler ile irtibatlarımızı sürdürdük. Bazı ülkelerin Türkiye'yi riskli gruba alması konusunda hayal kırıklığına uğradık. Bizim turizm endüstrimiz yabancı turistlerin de hizmetine hazır.

Türkiye'ye gelen bütün turistlerin tatillerini güvenli bir şekilde geçirmelerini istiyoruz. Konuklarımız Türkiye'den ayrılmadan önce test yaptırmak istiyorsa biz buna hazırız. Bizim alt yapımız buna uygun. Türkiye'den ayrılacağı zaman test yaptırmak isterse konuğumuz, yapacağız."


Camiler Neden Kısmen Açık?

Türkiye'nin riskli grupta olmadığına dair yapılan açıklamalar, 'O halde camilere neden kısıtlama uygulanıyor? Camiler neden tamamen ibadete açılmıyor?' sorularını akla getirdi. Yabancıların ülkeye gelmesi konusunda dahi problem görülmezken camilere karşı tutum dikkat çekti.0 Yorum

Yorum Yaz