Çukurova Üniversitesi Öğrencileri Eğitim Hakları İçin Bir Araya Geldi!

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü önünde bir araya gelen PCR testi ve Covid 19 aşı karşıtı öğrenciler, üniversite senatosunda alınan hukuksuz kanunları düzenledikleri bildiri toplantısıyla protesto etti.

Çukurova Üniversitesi Öğrencileri Eğitim Hakları İçin Bir Araya Geldi!
07 Eki 2021 23:42:54

Covid-19 aşısı ve PCR testi dayatmasına maruz kalan Adana Çukurova Üniversitesi öğrencileri biraraya geldikleri rektörlük önünde üniversite senatosunun uyguladığı kanunsuz uygulamalara karşı basın açıklaması düzenledi.

Okulların yüzyüze eğitime başlamasının ardından negatif sonuçlu PCR testi bulunmayan ve koronavirüs aşısı yaptırmayan öğrencilerin dersten atılmaları üzerine eğitim-öğretim hakları için mücadele eden gençler, yapılan muamelelerin anayasal haklara aykırı olduğunu dile getirdi. 

Açıklama esnasında, slogan attıkları gerekçesiyle polisin ve güvenlik güçlerine maruz kalan öğrencilerin ellerinde tuttuğu pankartların yırtıldığı görüldü.

Uygulanan ayrıştırıcı muamalenin bir an önce sona erdirilmesini talep eden onlarca öğrenci, mücadelelerini hukuki alana taşıyacaklarını bildirdi.0 Yorum

Yorum Yaz