Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünya İslam'a muhtaç

"Sebzelerin, meyvelerin yetişmesi için toprak suya ne kadar muhtaçsa bugün dünya da İslam'a o derecede muhtaçtır" diyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kuraklaşmış, çoraklaşmış yürekleri inşallah İslam'la yeşerteceğiz" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dünya İslam'a muhtaç
08 Haz 2020 17:27:06

Yeni atanan ataşe ve müşavirlerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başkanlık olarak yurt dışında görevlendirdikleri ataşe, müşavir ve din görevlileriyle 100’ün üzerinde ülkede dini mübini İslam’a hizmet ettiğini söyledi.

Erbaş, “Sebzelerin, meyvelerin yetişmesi için toprak suya ne kadar muhtaçsa bugün dünya da İslam’a o derecede muhtaçtır. Kuraklaşmış, çoraklaşmış yürekleri inşallah İslam’la yeşerteceğiz” ifadelerini kullandı.

Erbaş, İslamofobiye ilişkin ise şunları söyledi:

“Dünyanın pek çok yerinde camilere saldırılar var. Dün Güney Kıbrıs’ta oldu. Geçen hafta oldu. Çeşitli yerlerde farklı farklı saldırılar var. Bütün bunlarla mücadele edeceğiz. Bugün hepimize düşen görev, İslam’ın hak ve adalet anlayışını, hayat veren ilkelerini, Hazreti Peygamber’in çağlar üstü örnekliğini ve üstün ahlaki vasıflarını insanlık ailesinin her bir ferdine güzel bir dille, hikmetli bir üslupla sunmak için var gücümüzle çalışmaktır.”

Etiketler:   diyanet islam


0 Yorum

Yorum Yaz