Doğu Anadolu'da 116 köy ve mahalle yolunda ulaşım sağlanamıyor

Doğu Anadolu’da olumsuz hava koşulları nedeniyle nedeniyle 116 köy ile mahalle yolunda ulaşımın sağlanamadığı bildirildi

Doğu Anadolu'da 116 köy ve mahalle yolunda ulaşım sağlanamıyor
18 Mar 2020 13:12:55

Erzurum, Erzincan ve Kars ve Ardahan'da kar yağışı ve tipi nedeniyle 116 köy ile mahalle yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Erzincan'da aralıklarla etkisini sürdüren kar, ulaşımda aksamalara neden oldu.

Kar ve tipi nedeniyle il merkezinde 4, ilçelerden Çayırlı'da 11, İliç'de 5, Kemah'da 6, Kemaliye'de 10, Otlukbeli'de 2, Refahiye'de 28, Tercan'da 8 ve Üzümlü'de 4 olmak 78 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresine bağlı 10 ekip, 9 greyder, 5 kepçe ve 5 bıçaklı kamyon ile kapalı köy yollarında çalışmalarını yürütüyor.

ERZURUM

Erzurum'da kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Yüksek kesimlerde tipiye dönüşen yağış nedeniyle 37 mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ile Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, zorlu iklim koşullarında kapanan yolların tekrar ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

KARS

Kars'ta aralıklarla süren kar yağışı il merkezini beyaza bürüdü. Kars-Iğdır kara yolunda kar nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Yoğun tipi dolayısıyla görüş mesafesinin düştüğü bölgede, sürücüler güçlükle ilerleyebildi.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri de yollarda kar küreme çalışmasını sürdürüyor. Sarıkamış ilçesinde de kar kalınlığı 35, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 50 santimetre ölçüldü.

Soğuk hava nedeniyle bina çatılarında buz sarkıtları oluştu, ağaçlar ve bitkiler karla kaplandı. Yurttaşlar ev, iş yerinin önü ile araçlarının üzerinde biriken karları temizledi.

ARDAHAN

Ardahan'da da kar yağışı etkili oldu.

Sabah saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar kenti beyaza bürüdü. Ardahan Belediyesi ve karla mücadele ekipleri, yolları açık tutabilmek için küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Kentin yüksek kesimlerde ise tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.0 Yorum

Yorum Yaz