Filistinli gazetecilere İsrail zulmü

Filistin Gazeteciler Sendikası Siyonist İsrail rejiminin, bu yılın ilk yarısında Filistinli gazetecilere yönelik işlediği suçlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Filistinli gazetecilere İsrail zulmü
24 Tem 2020 11:04:13

Filistin Gazeteciler Sendikası Başkanı Nasır Ebubekir, Siyonist İsrail rejiminin, bu yılın ilk yarısında Filistinli gazetecilere yönelik işlediği suçlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre gazeteciler büyük tehlike baskı altında.

Gazeteciler Sendikası’na bağlı olan Özgürlükler Komitesi’nin hazırladığı raporu duyurmak üzere sendika merkezinde düzenlediği basın toplantısında Ebubekir, işgal rejimin 2020 yılının başından bu yana Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Kudüs’te gazetecilere yönelik 259 suç işlediğini bunun 59 tanesinin işgal altındaki Kudüs’te gerçekleştiğini belirtti.

Ebubekir, sendikanın, gazetecilere karşı işgalciler tarafından işlenen suçlar konusunda, özellikle Gazze Şeridi’nden şehit Ahmed Ebu Hüseyin, Yasir Murteca ve kurşunlarıyla gözünü kaybeden Muaz Amarine ile ilgili bir dosyayla Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne gittiğini duyurdu.

Sendikanın bu konuyu uluslararası hukuka uygun olarak takip edeceğini söyleyen Ebubekir, “Bağımsız İnsan Hakları Komisyonu'nun hazırlamamızda yardımcı olduğu yasal bir dosyamız var, gazetecilere karşı işlenen suçları kovuşturmak için İngiltere'den uluslararası yasal ve gönüllü avukatlarımız var.” ifadesini kullandı.

Terörist İsrail güçleri, Filistinlilere yönelik işlediği suçların medyada yer almasını önlemek ve örtbas etmek için sürekli gazetecileri hedef alıyor.0 Yorum

Yorum Yaz