Furkan Vakfı Bayan Kollarından Ankara-Sincan'da Kardeşlik Programı

Furkan Vakfı bayan kolları İslami faaliyetlerine bu sezon da hız kesmeden devam ediyor. Dün (11Kasım Cumartesi) 2 ayrı şehirde 2 ayrı program düzenlediler. Ankara’da Semra Kuytul Hocahanım kardeşlik programı, Adana’da ise Esma Ardıç Hocahanım tefsir dersi gerçekleştirdi.

Furkan Vakfı Bayan Kollarından Ankara-Sincan'da Kardeşlik Programı
12 Kas 2017 07:12:36

Öncü bir neslin hazırlanması amacı ile yola çıkan Furkan Vakfı, Allah'a yaklaşacak, marifetullaha ve muhabetullaha ulaşacak, manevi âlemde yükselecek hakkı ve hakikati savunacak, Allah'ın dünyasında Allah'ın dediği olur söylemiyle yürüyecek bir nesil için eğitim ve kültürel faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.


Adana Furkan Vakfı Merkez Binası’nda her hafta cumartesi günleri bayanlara yönelik yapılan tefsir dersi gerçekleştirildi. Esma ARDIÇ Hocahanım Mümtehine suresinden belirli ayetlerin tefsirini anlattı. 


Ankara Sincan'da, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin eşi Semra Kuytul Hocahanımın katılımıyla bayanlara yönelik kardeşlik programı gerçekleştirildi. 


Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan ön program şiir dinletisi ile devam etti. Ardından sinevizyon gösterimi ve Furkan bayan koro ekibinin seslendirdikleri ilahi ve ezgiler ile salonda manevi bir atmosfer oluştu.  Koro ekibinin ardından Semra Kuytul Hocahanım "İmanı Korumanın Yolları" konulu konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

Semra Kuytul Hocahanım'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

Kalpleri imanla ve Allah'ın nuruyla aydınlanmamış toplumlarda huzur bulamazsınız.

Allah ile hemhal olmayan kalp mutmain olamaz. Beşeri kanunlar kalbi doyurmaz!

İnsanlar dertlerini teşhis etmeden derman bulmaya çalışıyorlar ve Allah'ın eğitim programına da tabii olmuyorlar. 

İman altın gibi kıymetli bir hazinedir ve sana öyle bir zenginlik verir ki ahireti kazanırsın!

Allah'ı tanımadan sevgisini kalbime koysun diyorsun. Onu hakkıyla tanımadan bu mümkün değildir. 

İmanını kuvvetlendirmek istiyorsan (istemesen de zorundasın da) ibadete sarıl! Bu rampanın inişi de var...

Allah'ın dininin hakim olması yolunda ettiğin gayret de imanını arttırır. Allah böyle kulunun imanına iman katar!0 Yorum

Yorum Yaz