Geçen ay Kudüs'te 20 bina yıkıldı, 14 kişiye uzaklaştırma cezası verildi

Vadi Hilva Bilgi Merkezi'nin verdiği bilgilere göre geçen Temmuz ayı içinde işgal altındaki Kudüs'te Filistinlilere ait 20 bina ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Geçen ay Kudüs'te 20 bina yıkıldı, 14 kişiye uzaklaştırma cezası verildi
09 Ağu 2020 19:37:39

Söz konusu merkez bugün (9 Ağustos Pazar) yayınladığı raporda işgal yönetiminin Temmuz ayı içinde Kudüs'te gerçekleştirdiği haksızlıklar ve ihlaller hakkında bilgi verdi. Bu rapora göre işgal yönetimi bu süre içinde 14 Filistinliye Mescidi Aksa'dan veya işgal altındaki Kudüs'ten uzaklaştırma cezası verdi. 

Rapora göre yıkılan binalardan dört tanesi sahiplerinin elleriyle yıktırıldı. Yıkılan binaların 11 tanesinin ev, iki tanesinin ticari bina, iki tanesinin koyun ağılı, bir tanesinin tarım arazisi binası, üç tanesinin depo olduğu belirtildi. Yıkılan binaların büyük çoğunluğunun Cebelu'l-Mukebbir mıntıkasında olduğu belirtildi. 

İşgal belediyesi Filistinlilerin Kudüs'te yeni bina inşa etmelerini çok zorlaştırıyor, ruhsat için çok büyük miktarlarda ücretler istiyor ve bu ücretler ödense bile çoğu zaman yine de ruhsat vermiyor. Kudüs'te bu politika yıllardan beri uygulanıyor. 

Bu arada işgal yönetimi Kudüs'ün banliyösünde bulunan El-İseviyye köyünde onlarca dönüm arazinin "İsrail devletine ait" olduğu iddiasıyla boşaltılması için tebligatta bulundu. 

Etiketler:   Filistin


0 Yorum

Yorum Yaz