Halep'te 3 milyon metreküp enkaz kaldırıldı

Halep Valiliği Sözcüsü Abdunaser Amiri, Halep şehrinde 3 milyon metreküp enkazın kaldırıldığını belirtti.

Halep'te 3 milyon metreküp enkaz kaldırıldı
16 Kas 2018 17:49:53

Sığınmacıların evlerine dönmesi konusunun ele alındığı Rusya-Suriye ortak toplantısında konuşan Amiri, "Şehrin farklı bölgelerinde üç milyon metreküp enkaz ve zarar görmüş yaklaşık 5 bin 700 araç kaldırıldı, 47 meydan, kavşak ve tünelin aydınlatması yenilendi" dedi.

Asfaltlanmış cadde alanının toplamda yaklaşık 830 bin metrekareye vardığını dile getiren yetkili, şehir ve bölgede kurulan aydınlatma direği sayısının da 4 bin 300'ü geçtiğini bildirdi.

'30 PROJE DAHA PLANLANIYOR'

Amiri, "Şehir konseyinin, sokakların asfaltlanması, binaların, sanayi bölgelerinin ve yıl sistemlerinin onarılmasını kapsayan yaklaşık 195 projesi tamamlandı. Bu alanda 30 proje daha planlanıyor" diye ekledi.

Su ve elektrik temini, kanalizasyon, parklar ve trafik adalarının onarımıyla ilgili hayata geçirilen proje sayısı 59'a ulaştı. 35 proje kapsamında daha çalışmalar devam ediyor.

'ÖZEL FIRINLAR AÇILIYOR'

Hananu, Kadı Asker, Zibdiye, Vahda ilçelerindeki devlet fırınları sayısının 22'ye ulaştığını dile getiren Amiri, "Bu fırınlarda her gün 235 ton ürün üretiliyor. Şehrin doğusunda ve bölgenin genelinde özel fırınlar da açılıyor" ifadelerini kullandı.

Şehir ve bölgede 42 benzin istasyonun faaliyet gösterdiğini anlatan Amiri, bunun dışında şehir içinde ve kırsalında 16 otoyolun onarıldığını aktardı.0 Yorum

Yorum Yaz